8 adımda ∞ matematik

1) Matematik derste öğrenilir!!! Diğer dersler gibi sonradan okuyarak ezberleyerek kendi çabalarımızla yapabileceğimiz bir ders değildir. O yüzden devamsızlık yapılmamalı, dikkat toplanmalı, iyi konsantre olunmalı.

2) Ders sırasında anlaşılmayan bir yer varsa mutlaka ama mutlaka sorulmalı, anında ve yerinde müdahale yapılmalı. Erken teşhis hayat kurtarır, belki 1 matematik sorusu sınav kazandırır!!! o sınıfta bulunan çoğu öğrenci matematik bilmediğinden hiç kimseden utanılmamalı.

3) Mutlaka evde konu tekrarı yapılmalı, ardından derste çözülen sorular çözüme bakılmadan öğrenci tarafından tekrar çözülmeye çalışılmalı.

4) Uğur TV mutlaka kullanılmalı. Oradaki hem konu anlatımlı videolardan hem çözümlü sorulardan faydalanılmalı.

5) Konu anlatımı kitaptaki sorular mutlaka çözülmeli, çözemediğimiz yerde çözümlerine bakılıp tekrar çözülmeli. Böylece öğrenci öncelikle konu üzerine soru modellerini ve çözüm yöntemlerini öğrenecektir.

Bunları yaptıktan sonra artık soru çözmeye hazırız.

6) Yaprak testteki ve soru bankasındaki sorular kolaydan başlayarak çözülmeli. Testin çözüm süresi, doğru yanlış sayısı üzerine yazılmalı, çözülemeyen sorular mutlaka sorulmalı. Bu şekilde öğrenci kendinin bu derste ne kadar ilerlediğini zamanla açık bir şekilde görecektir.

7) Verilen ödevler zamanında yapılmalı. Biriken sorular insanın gözünde dağ gibi büyür ve matematik öncelik değilse bir daha o sorulara zor dönülür. Dersle paralel gidilirse tüm taşlar yerine oturur.
 8)Deneme sınavları ciddiye alınmalı. Deneme sınavları hem öğrencinin kendi seviyesini anlaması, eksik olduğu konuları belirlemesi hemde iyi bir tekrar yapması için güzel bir fırsattır. Ayrıca deneme sınavında soru ya sınavda çıkarsa?

Bu yolları izleyen bir öğrencinin matematik dersinde başarısız olması imkansızdır. Burada süre değişkendir. Öğrencinin temel matematik bilgisine göre öğrenme süresi değişkendir. ama BAŞARI kaçınılmazdır!!! 
                                                                                             MATEMATİK ÖĞRETMENİ 
                                                                                                     AYDIN ENGİN

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !